Pro tento rozhovor jsem si vybral profesora, jehož tvář na nás shlíží poměrně často z televizní obrazovky. Autor rozhovoru si se zpovídaným tyká, toto bylo zachováno i v následujícím textu.
1. Je pravda, že jsi se zúčastnil několika televizních soutěží o peníze?
Musím odpovídat? Dobrá, nepopírám.
2. Kolik jsi celkem vyhrál?
Musím odpovídat? Dobrá, dalo by se říci, že v jednom případě to bylo více, než je učitelský plat, v ostatních to bylo méně. (Učitelský plat měsíční, nebo roční? pozn. red.)
3. Ví tvoje manželka o tom, že jsi vyhrál nějaké peníze?
Bude to číst manželka?! Dobrá, stejně něco tušila, když jsem se několikrát vrátil domů napudrovanej.
4. Co sis koupil za vyhrané peníze pro sebe?
To, co jsem si celý život přál, tedy nechal jsem zrenovovat naši panelákovou kuchyň a koupelnu.
5. A co manželce?
Manželka dostala přesně to samé. (Aby si mohla vařit a prát. pozn. red.)
6. Jít do tv soutěže byl nápad tvůj, nebo manželky?
Byl to můj nápad a žena mi nebránila. (To ještě nevěděla, že dostane houbičku na nádobí a odstraňovač vodního kamene. pozn. red.)
7. Někteří kolegové si všimli, že se tvé chování k nim změnilo poté, co jsi několikrát vystoupil v televizi. Je to pravda?
Je pravda co? Že si něčeho kolegové všimli? To netuším, musíš se ptát kolegů. A že se mé chování změnilo? Přece se nebudu zahazovat s chudinou, když máme tu novou koupelnu.
8. Jak jsi získával peníze v období před televizními soutěžemi – ukradl jsi například někdy něco?
Do svých zhruba 15 let jsem získával peníze převážně od rodičů (A je to tu! pozn. red.), občas něco od babiček a dědečků (To snad… pozn red.). Pak přibyly brigády (závozník s pivem, stavební dělník, pomocná síla ve zbrojovce…). Na VŠ to bylo stipendium a na vojně jsem dostával tzv. služné nejprve 150 Kčs měsíčně a s povýšením dokonce 180 Kčs. No a od roku 1986 jsem odkázán na výplatu. Na druhou část otázky odmítám odpovídat. (Ach ano, ovšem… pozn. red.)
9. Na závěr krátký test, prosím vždy o označení možnosti, která je ti bližší:
• Škoda Fabia x Lamborghini Gallardo LP560-4
• Žemlovka x Telecí tabulová špička v pažitkovém aspiku, zakápnutá šalotkovou vinaigrette
• Výlet do Babiččina údolí x Seychely, ostrov Praslin
• Byt v paneláku x mezonet na Hradčanském náměstí
• Deník Blesk x Financial Times
• Tuzemák x Chivas Regal 18years Whisky
Bližší (ve smyslu geometrickém) je mi: Š Fabia, žemlovka (lišácky mrkám na tazatele, známého odborníka na tuto potravinu), Staré Bělidlo, panelák, nevím, tuzemák.
A co bych si přál (za ty výhry ☺): Rád bych se projel v tom drahym fáru, stačilo by jednou (Někteří zloději aut to tak dělají, že, pane profesore… pozn red.), ochutnal to jídlo s divnym jménem, podíval se za Krejčířem, zamával z okna panu prezidentovi, naučil se anglicky, abych si přečetl prestižní periodikum a nakonec poválel na jazyku to pití z osmnáctého regálu.
Čtenáři jistě poznali, že se snažíme o nový, investigativní přístup v rozhovorech s našimi profesory. Tento styl otázek se nám zdá atraktivnější, předpokládáme též, že i paní profesorky a páni profesoři si budou klást za čest odpovídat na podobné otázky. Těšme se tedy společně, jaké novinky se dozvíme už v příštím čísle, jehož téma bude tajemství a dotazovanou osobou bude tentokrát paní profesorka Monika Polenová.
Jan Bauer, učitel chemie a biologie
(Poznámka redaktorky: Ačkoli pan profesor Bauer označil své poznámky v závorkách za poznámky redaktora, redaktorem není.)
Žádné komentáře:
Okomentovat