středa 9. září 2009

Prazvláštní gól anglického Readingu

…aneb nejkurióznější vlastňák v dějinách fotbalu

20. září '08 se odehrálo utkání druhé anglické ligy mezi kandidáty na postup Readingem a
Watfordem. Na první pohled nic, co by mělo vzrušovat fotbalové fanoušky jinde než v těchto anglických městečkách. Česká záložník a hvězda Readingu Marek Matějovský je navíc stále zraněný, takže ani kvůli němu se nemuseli fotbaloví nadšenci v Českých zemích vzrušovat.

Rozhodčí Stuart Atwell a hlavně jeho asistent však docílili toho, že se ještě dlouho bude o tomto
utkání hovořit a fanoušci po celém světě si budou pouštět video, které z něj koluje na internetu. A budou hodně kroutit hlavou. Pánové totiž domácímu Readingu uznali gól, který - ve vší úctě k nim - vůbec nepadl. Míč sice přešel brankovou čáru, avšak metr vedle tyče.

Po rohovém kopu, který fanouškům známý irský bouřlivák Stephen Hunt, se před bránou Watfordu vytvořil závar, který chtěl vyřešit bránící John Eustace odhlavičkováním míče na další roh. Jeden z hráčů Readingu se snažil udržet míč ve hřišti, to se mu těsně nepodařilo. V následném, už zbytečném pokračování hry ještě Reading trefil břevno. Ale co se nestalo! Atwell na pokyn svého asistenta s praporkem ukázal na střed hřiště. Pomezní totiž Eustaceovu obranou hlavičku viděl sice správně už za brankovou čárou, ale - místo metr vedle tyče - v bráně!!! Marné byli protesty hráčů Watfordu u obou rozhodčích. Ti svoje rozhodnutí neodvolali, ,,gól" platil a zápas nakonec skončil remízou 2:2. ,,To musel být nějaký optický klam", nachápal po zápase pomezní rozhodčí svůj omyl. ,,Něco takového jsem v životě neviděl, jako by mi na zahradě přistálo UFO", divil se boss Watfordu Aidy Boothroyd. ,,Gól" pak připsali statistici jako vlastní nešťastnému Johnu Escutacemu, který tak zaznamenal nejkurióznější branku od dob, co se na Zemi sport s koženým balónem hraje. (Video můžete shlédnout na

Další ,,slavné" omyly fotbalových rozhodčích
MS 1986 - Tuniský rozhodčí Ali Bennaceur ve čtvrtfinále MS uznal gól Diega Maradony Anglii, přestože Argetinec překonal gólmana Petera Shiltona ve výskoku nikoliv hlavou, ale rukou. Pro Tunisana to byl první a poslední zápas, který na MS řídil.
MS 2002 - Hlavní z Ugandy a pomezní z Trinidadu způsobili, že zápas Španělů s Koreou, ve kterém dali jihoafričtí ,,toreadoři" dva naprosto regulérní góly, došel za stavu 0:0 až k penaltám. Jediný, kdo neproměnil byl Španěl Sánchéz Joaquín a dál postoupili domácí Korejci.
MS 2006 - Anglickému sudímu Grahamu Pollovi nestačil v zápase Chorvatsko - Austrálie na vyloučení obránce balkánců Josipa Šimuniče obvyklý počet dvou žlutých karet. Když ani po skončení zápasu (který skončil remízou a Chorvatsko tak vypadlo z turnaje) Šimunič nepřestal protestoval, ukázal mu Poll třetí žlutou a teprve potom červenou. Rozhodčí poté svoji chybu uznal a skončil s mezinárodní kariérou.

Výroky měsíce

,,Týjo já si nepsal zápisky co řikaly… Stál jsem k situaci čelem zády!"
Odpověď obránce Baníku Ostrava Daniel Tchuř na otázku u disciplinární komise ČMFS, kam byl předvolán jako svědek v kauze svého spoluhráče Svěrkoše. Místo toho se ale blýskl pouze velmi zvláštním oslovení předsedy komise JUDr. Károlyiho. Úroveň jeho vyjadřovacích schopností posuďte sami. A to považte, že tenhle chlapík dělal v Artmedii kapitána při zápasech Ligy Mistrů!!!

,,Minule sem byl jako Maradona, teď jako Henry. Na rozdíl od nich ale bez peněz…"
Žižkovský útočník Petr Švancara předvádí v poslední době v lize kousky jako od světových superhvězd. Svůj plat by se ale očividně představoval jinak. Video můžete shlédnout na

Dominik Hrubý, 4.H

Žádné komentáře:

Okomentovat